مخازن نگهداری چیست؟

مخازن نگهداری چیست؟

از مخازن برای نگهداری مواد اولیه و محصول نهایی استفاده می شود. این مخازن که معمولا به صورت مخروطی طراحی می شود دارای سطح خارجی از جنس آهن، استیل و یا ورق های گالوانیزه است. سطح داخلی این مخازن به جهت حفط سلامت خوراک دام از استنلس استیل ساخته می شود. مخازن نگهداری در اندازه و ظرفیت های مختلفی تولید می شود.

 

یکی از متداول ترین مخازن نگهداری خوراک دام در مقدار های زیاد و طولانی مدت سیلو های استوانه ای است. طیف وسیعی از سیلو ها در ارتفاع و قطر های مختلف قابل طراحی و ساخت است.

مخازن نگهداری استوانه ای از فولاد گالوانیزه با تقویت کننده ساخته می شود. این مخازن با دیواره های صاف و یا موج دار، کفی به صورت تخت و مخروطی با تجهیزات تخلیه خوراک دام قابل ارائه است.

 

سیلو های مکعبی:

یک سیلو با سطح مقطع مربع و یا مستطیل می تواند ۲۵ درصد ذخیره سازی بیشتر از سیلو های گرد در همان سطح کف را فراهم کند. بنابراین برای نگهداری مواد اولیه خوراک دام در حجم های زیاد سیلو های مربع شکل می تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد.

 

وجود دیواره های کاملا صاف بدون هیچ درز جوشکاری این اطمینان را حاصل می کند که سخت ترین مواد در هنگام تخلیه از سیلو خارج خواهند شد.

 

طراحی این سیلو ها براساس ظرفیت ذخیره سازی و فضای در اختیار انجام می شود. یک طراحی هوشمندانه بهترین تخلیه محصول را با حداکثر ظرفیت ذخیره سازی تولید می کند.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.